Overall Conf Streak
139-87 (.615) 24-48 (.333) L7
Date Opponent Time/Result
Feb
1
Fri
vs St. Thomas University
1 p.m.
Feb
2
Sat
at Palm Beach Atlantic University
L 5-4
Feb
3
Sun
University of Tampa
W 5-4
Feb
8
Fri
at Southeastern
W 8-1
Feb
21
Thu
at Rollins College
L 5-0
Feb
23
Sat
Saint Leo University
L 5-4
Feb
25
Mon
at Barry University
L 6-0
Feb
27
Wed
Puerto Rico-Mayaguez
W 6-3
Feb
29
Fri
Flagler College
L 5-4
Mar
1
Sat
West Florida
L 9-0
Mar
2
Sun
at Wingate
W 6-3
Mar
3
Mon
Lehigh University
W 5-4
Mar
5
Wed
vs Saginaw Valley State
10 a.m.
Mar
5
Wed
vs University of North Dakota
3 p.m.
Mar
11
Tue
Southern Indiana
W 5-4
Mar
12
Wed
Eckerd College
W 6-3
Mar
13
Thu
Limestone
W 5-4
Mar
15
Sat
Nova Southeastern University
L 8-1
Mar
17
Mon
Johns Hopkins
L 6-3
Mar
20
Thu
Missouri Southern
L 5-4
Mar
22
Sat
at Georgia Southwestern State Univ.
W 5-4
Mar
22
Sat
at Fort Valley State
W 7-2 (Neutral Site)
Mar
25
Tue
Western New Mexico
W 6-3
Mar
28
Fri
at Florida Southern
L 8-1
Apr
3
Thu
Lynn University
L 9-0
Apr
3
Thu
Rose-Hulman Inst. of Technology
W 5-4
Apr
6
Sun
Northwood (Mich.)
L 6-0
Sunshine State Conference Tournament
Apr
17
Thu
vs Saint Leo University
9 a.m.
ITA Southeast Regional Tournament
Georgia College & State University Tournament
Feb
7
Sat
Palm Beach Atlantic University
W 5-4
Feb
14
Sat
at University of Tampa
W 5-4
Feb
22
Sun
Barry University
L 6-3
Feb
23
Mon
Rollins College
L 9-0
Feb
26
Thu
UPR-Mayaguez
W 8-1
Feb
28
Sat
at Nova Southeastern University
L 6-3
Mar
2
Mon
Lehigh University
W 7-2
Mar
3
Tue
Lewis University
W 7-2
Mar
4
Wed
vs UPR-Rio Piedras
W 7-2
Mar
10
Tue
University of Southern Indiana
W 9-0
Mar
11
Wed
Saginaw Valley State University
W 6-3
Mar
11
Wed
University of Indianapolis
W 7-2
Mar
13
Fri
St. Thomas University
W 8-1
Mar
14
Sat
Philadelphia University
W 8-1
Mar
16
Mon
Lincoln Memorial
W 7-2
Mar
17
Tue
at Merrimack College
W 7-2
Mar
19
Thu
Limestone College
W 8-1
Mar
21
Sat
at Albany State
W 6-3
Mar
21
Sat
at Fort Valley State
W 9-0
Mar
22
Sun
at Clark Atlanta
W 9-0
Mar
28
Sat
at Eckerd College
W 9-0
Mar
29
Sun
at Saint Leo University
W 6-3
Apr
4
Sat
Florida Southern
L 5-4
Apr
5
Sun
at Lynn University
L 9-0
Apr
10
Fri
at Flagler College
L 5-4
Sunshine State Conference Tournament
Apr
16
Thu
vs Rollins College
L 5-0
Apr
17
Fri
vs Saint Leo University
W 5-0
Apr
18
Sat
vs Nova Southeastern
L 5-1
May
7
Thu
vs Flagler College
L 5-1
NCAA Regionals
ITA South Regional Tournament
Sep
24
Thu
at ITA South Regional Tournament - Day 1
Day 1 Complete
Sep
25
Fri
at ITA South Regional Tournament - Day 2
Day 2 Complete
Sep
26
Sat
at ITA South Regional Tournament - Day 3
Day 3 Complete
Sep
27
Sun
at ITA South Regional Tournament - Day 4
Day 4 Complete
Varner Memorial Invitational
Oct
9
Fri
vs Varner Memorial Invitational - Day 1
Day 1 Complete
Oct
10
Sat
vs Varner Memorial Invitational - Day 2
Day 2 Complete
Oct
11
Sun
vs Varner Memorial Invitational - Day 3
Day 3 Complete
Oct
17
Sat
Alumni Match #
TBA
Feb
3
Wed
at Palm Beach Atlantic University
W 9-0
Feb
6
Sat
at Embry-Riddle
L 5-4
Feb
13
Sat
Saint Leo University
W 8-1
Feb
16
Tue
at #11 Rollins College
L 8-1
Feb
20
Sat
#23 Nova Southeastern
W 6-3
Feb
26
Fri
SUNY-Oneonta
W 9-0
Feb
27
Sat
University of Tampa - Kids Day!
Kids Day!
W 6-0
Feb
28
Sun
at Barry University
L 9-0
Mar
2
Tue
University of Mary Washington
W 8-1
Mar
3
Wed
Lewis University
W 9-0
Mar
3
Wed
Puerto Rico-Mayaguez
W 9-0
Mar
5
Fri
University of California, Pa.
L 8-1
Mar
7
Sun
University of West Florida
L 9-0
Mar
7
Sun
Bentley University
W 9-0
Mar
9
Tue
vs Saginaw Valley State
W 9-0
Mar
10
Wed
Minnesota State-Mankato
W 8-1
Mar
10
Wed
University of Southern Indiana
W 8-1
Mar
19
Fri
at Albany State
W 9-0
Mar
20
Sat
at Fort Valley State
W 9-0
Mar
21
Sun
at Georgia Southwestern State Univ.
Rained Out
Mar
23
Tue
Eckerd College
W 9-0
Mar
27
Sat
at Florida Southern
L 6-3
Mar
29
Mon
Northwood University
Cancelled
Apr
2
Fri
at St. Thomas University
W 9-0
Apr
6
Tue
#2 Lynn University
L 8-1
Apr
10
Sat
Flagler College
L 6-3
Apr
15
Thu
vs Rollins College
L 5-0
SSC Tournament
Apr
16
Fri
vs Eckerd College
W 5-0
Apr
17
Sat
vs Nova Southeastern
W 5-0
May
6
Thu
vs Albany State
W 5-0
NCAA South Regionals
May
7
Fri
vs Lynn University
L 5-0
FGCU Fall Classic
Sep
17
Fri
at FGCU Fall Classic - Day 1
Complete
Sep
18
Sat
at FGCU Fall Classic - Day 2
Complete
Sep
19
Sun
at FGCU Fall Classic - Day 3
Complete
ITA South Regional
Sep
23
Thu
at ITA South Regional - Day 1
Complete
Sep
24
Fri
at ITA South Regional - Day 2
Complete
C.L. Varner Memorial Invitational
Oct
8
Fri
at Varner Invite - Day 1
Complete
Oct
9
Sat
at Varner Invite - Day 2
Complete
Oct
10
Sun
at Varner Invite - Day 3
Complete
Feb
4
Fri
#43 Palm Beach Atlantic
W 6-3
Feb
6
Sun
at #5 Embry-Riddle
L 9-0
Feb
9
Wed
#10 Rollins
L 7-2
Feb
12
Sat
at #5 West Florida
L 8-1
Feb
12
Sat
vs Montevallo
W 9-0
Feb
13
Sun
vs Stillman
W 9-0
Feb
19
Sat
#4 Barry
L 7-2
Feb
20
Sun
Alumni Match
2 p.m.
Feb
24
Thu
Bates
Canceled
Feb
25
Fri
#32 St. Edward's
W 6-3
Mar
3
Thu
St. Thomas
W 8-1
Mar
5
Sat
at Eckerd
W 9-0
Mar
6
Sun
at #24 Saint Leo
W 5-4
Mar
8
Tue
vs Young Harris
W 9-0
Mar
8
Tue
vs Swarthmore
W 9-0
Mar
9
Wed
vs West Chester
W 8-1
Mar
9
Wed
vs Bellarmine
Cancelled
Mar
16
Wed
Bentley
W 9-0
Mar
18
Fri
at #3 Lynn
L 9-0
Mar
25
Fri
UPR-Mayaguez
Senior Day
W 9-0
Mar
26
Sat
at #22 Nova Southeastern
L 5-4
Mar
29
Tue
#25 Northwood (Mich.)
W 6-3
Apr
1
Fri
#11 Florida Southern
L 6-3
Apr
2
Sat
at #50 Tampa
W 9-0
Apr
8
Fri
at Bethune-Cookman
W 6-1
Apr
9
Sat
at #10 Flagler
W 5-4
SSC Tournament
Apr
14
Thu
vs #9 Rollins - Quarterfinals
L 5-1
Apr
15
Fri
vs #27 Saint Leo - Backdraw
W 5-2
Apr
16
Sat
vs #20 Nova Southeastern
W 5-4
Apr
20
Wed
Oneonta State
W 9-0
NCAA South Region Tournament
May
2
Mon
vs #9 Rollins
L 5-1
ITA South Regional
Sep
22
Thu
at ITA South Regional
Complete
Sep
23
Fri
at ITA South Regional
Complete
Sep
24
Sat
at ITA South Regional
Complete
Sep
25
Sun
at ITA South Regional
Complete
Panther Invitational
Sep
30
Fri
Panther Invitational
Complete
Oct
1
Sat
Panther Invitational
Complete
Oct
2
Sun
Panther Invitational
Complete
Varner Memorial Invitational
Oct
7
Fri
at Varner Memorial
Complete
Oct
8
Sat
at Varner Memorial
Canceled
Oct
9
Sun
at Varner Memorial
Canceled
Jan
28
Sat
FSCJ #
Canceled
Feb
1
Wed
at Palm Beach Atlantic
L 6-3
Feb
4
Sat
#13 Flagler
Home Opener
W 7-2
Feb
11
Sat
at Tampa
W 7-2
Feb
12
Sun
vs Alabama-Huntsville
W 9-0
Feb
18
Sat
Eckerd
W 9-0
Feb
19
Sun
Alumni Match #
1 p.m.
Feb
24
Fri
Saint Leo
L 6-3
Feb
28
Tue
at #4 Barry
L 9-0
Mar
1
Thu
#10 Rollins
L 5-4
Mar
5
Mon
Saginaw Valley State
W 9-0
Mar
6
Tue
Southern Indiana
W 8-1
Mar
6
Tue
#45 S. New Hampshire
W 7-2
Mar
12
Mon
Stevens Tech
W 9-0
Mar
13
Tue
Saint Michael's
W 9-0
Mar
14
Wed
Bentley
W 9-0
Mar
23
Fri
Merrimack
W 9-0
Mar
27
Tue
at #26 Nova Southeastern
W 8-1
Mar
30
Fri
#4 Lynn
L 6-3
Apr
1
Sun
St. Edward's
W 8-1
Apr
3
Tue
#16 Northwood (Mich.)
Senior Day
W 5-4
Apr
6
Fri
at Georgia Southwestern St.
W 9-0
Apr
7
Sat
vs #7 Columbus State
L 7-2
Apr
11
Wed
at #19 Florida Southern
W 6-3
Florida Blue SSC Championship
Apr
19
Thu
vs #15 Saint Leo
PPD
Apr
20
Fri
vs #15 Saint Leo
8 a.m.
Apr
20
Fri
vs #19 Florida Southern
PPD
Apr
21
Sat
vs #19 Florida Southern
Susp.
Apr
22
Sun
vs #19 Florida Southern
Noon
NCAA Division II Regional Tournament
Apr
30
Mon
at #4 Lynn
PPD
May
1
Tue
at #4 Lynn
PPD
May
2
Wed
at #4 Lynn
L 5-1
Panther Invitational
Sep
21
Fri
Panther Invitational
Cancelled
Sep
22
Sat
Panther Invitational
Completed
Sep
23
Sun
Panther Invitational
Completed
ITA South Regional
Sep
27
Thu
at ITA South Regional
Completed
Sep
28
Fri
at ITA South Regional
Completed
Sep
29
Sat
at ITA South Regional
Completed
Sep
30
Sun
at ITA South Regional
Completed
Georgia College Fall Championships
Oct
5
Fri
at Georgia College Fall Championships
Completed
Oct
6
Sat
at Georgia College Fall Championships
Completed
Small College Nationals
Oct
11
Thu
at Small College Nationals
Completed
Oct
12
Fri
at Small College Nationals
Completed
Oct
13
Sat
at Small College Nationals
Completed
Feb
2
Sat
#5 Barry
L 9-0
Feb
8
Fri
#27 Palm Beach Atlantic
W 5-4
Feb
10
Sun
#16 Nova Southeastern
W 7-2
Feb
15
Fri
#26 Tampa
L 5-4
Feb
17
Sun
at Eckerd
W 9-0
Feb
18
Mon
at #12 Saint Leo
L 7-2
Feb
23
Sat
vs #46 Chestnut Hill
W 8-1
Feb
28
Thu
at #40 Flagler
W 5-4
Mar
4
Mon
vs #18 Georgia College
W 5-4
Mar
5
Tue
vs Findlay
W 9-0
Mar
6
Wed
vs Brevard College
W 9-0
Mar
7
Thu
vs Newberry
W 9-0
Mar
9
Sat
vs Michigan Tech
W 7-2
Mar
11
Mon
Lehigh
W 8-1
Mar
12
Tue
#40 Midwestern State
L 7-2
Mar
13
Wed
Bentley
W 9-0
Mar
22
Fri
#24 NYIT
L 9-0
Mar
23
Sat
UPR-Mayaguez
W 8-1
Mar
27
Wed
Merrimack
W 9-0
Mar
29
Fri
at #8 Lynn
L 5-3 (Suspended)
Apr
3
Wed
at #12 Rollins
L 7-1 (Suspended)
Apr
10
Wed
#26 Florida Southern
L 7-2
SSC Championship hosted by Florida Tech at South County Regional Park
Apr
18
Thu
vs #7 Saint Leo
L 5-1
Apr
19
Fri
vs #14 Tampa
W 5-3
Apr
20
Sat
vs #26 Florida Southern
Suspended
Apr
21
Sun
vs #26 Florida Southern
W 5-3
Panther Tennis Invitational sponsored by Whittaker Cooper Financial Group
Sep
20
Fri
Panther Invitational
Complete
Sep
21
Sat
Panther Invitational
Complete
Sep
22
Sun
Panther Invitational
Complete
ITA South Regional
Sep
27
Fri
vs ITA South Regional
Complete
Sep
28
Sat
vs ITA South Regional
Complete
C.L. Varner Memorial Invitational
Oct
4
Fri
at Varner Memorial Invite
Complete
Oct
5
Sat
at Varner Memorial Invite
Complete
Feb
1
Sat
at No. 21 Nova Southeastern
Season Opener
L 6-3
Feb
7
Fri
at No. 30 Palm Beach Atlantic
W 6-3
Feb
8
Sat
at No. 3 Barry
L 9-0
Feb
15
Sat
Flagler
Home Opener
W 5-4
Feb
22
Sat
at No. 22 Tampa
L 5-4
Feb
25
Tue
No. 6 Lynn
L 9-0
Feb
28
Fri
at No. 20 Valdosta State
L 7-2
Mar
1
Sat
at No. 7 West Florida
L 9-0
Mar
2
Sun
vs Shorter
L 8-1
Mar
5
Wed
No. 45 Chestnut Hill
W 7-2
Mar
6
Thu
Susquehanna
Cancelled
Mar
8
Sat
Eckerd
W 6-3
Mar
11
Tue
vs Seton Hill
W 9-0
Mar
12
Wed
Southern Indiana
W 7-2
Mar
13
Thu
Bentley
W 9-0
Mar
15
Sat
No. 8 Northwood (Fla.)
W 6-3
Mar
17
Mon
Bluefield State
W 7-2
Mar
17
Mon
No. 11 New York Tech
L 7-0
Mar
19
Wed
Merrimack
W 8-1
Mar
20
Thu
Stony Brook
L 8-1
Mar
24
Mon
vs Missouri-St. Louis
Canceled
Mar
29
Sat
No. 7 Saint Leo
PPD to 3/30
Mar
30
Sun
No. 7 Saint Leo
L 8-1
Apr
11
Fri
at No. 10 Florida Southern
L 8-1
Apr
15
Tue
No. 8 Rollins
PPD to 4/17
Apr
17
Thu
No. 8 Rollins
Senior Day
L 9-0
Sunshine State Conference Tournament (Winter Park, Fla.)
Apr
24
Thu
vs No. 1 Barry
SSC Quarterfinals
11:30 a.m.
Panther Invitational
Sep
19
Fri
Panther Invitational
Complete
Sep
20
Sat
Panther Invitational
Canceled
Sep
21
Sun
Panther Invitational
Complete
ITA South Regional
Sep
26
Fri
at ITA South Regional
Complete
Sep
27
Sat
at ITA South Regional
Complete
Sep
28
Sun
at ITA South Regional
Complete
GC Women's Fall Championships
Oct
3
Fri
at GC Championships
PPD
Oct
4
Sat
at GC Championships
Complete
Oct
5
Sun
at GC Championships
Complete
Juan Varon Wildcat Invitational & Alumni Match
Oct
24
Fri
at Varon Wildcat Invitational
Complete
Oct
25
Sat
Alumni Match
Complete
Oct
25
Sat
at Varon Wildcat Invitational
Complete
Oct
26
Sun
at Varon Wildcat Invitational
Complete
Jan
31
Sat
FSCJ
W 9-0
Jan
31
Sat
Centre College (Ky.)
W 9-0
Feb
7
Sat
Palm Beach Atlantic
L 5-4
Feb
10
Tue
at Flagler
L 7-2
Feb
14
Sat
#1 Barry
L 8-1
Feb
15
Sun
#15 Valdosta State
L 5-4
Feb
21
Sat
Nova Southeastern
L 8-1
Feb
23
Mon
Chestnut Hill
W 7-2
Feb
27
Fri
Tampa
PPD - TBD
Mar
3
Tue
vs John Carroll
W 9-0
Mar
3
Tue
vs Walsh
W 8-1
Mar
9
Mon
vs Coker
W 9-0
Mar
10
Tue
vs Tiffin
W 7-2
Mar
10
Tue
vs Michigan Tech
W 9-0
Mar
11
Wed
vs Georgia College
L 5-1
Mar
12
Thu
vs Edinboro
W 9-0
Mar
16
Mon
Bluefield State
W 9-0
Mar
18
Wed
Oxford (Ex.) #
Complete
Mar
18
Wed
Stevens Tech
W 9-0
Mar
21
Sat
at Eckerd
W 9-0
Mar
24
Tue
Oxford (Ex.) #
Complete
Mar
27
Fri
Embry-Riddle
Canceled
Mar
31
Tue
at #6 Lynn
L 9-0
Apr
6
Mon
at #5 Saint Leo
L 7-2
Apr
12
Sun
Tampa
PPD - 4/18
Apr
17
Fri
Florida Southern
PPD - 4/19
Apr
18
Sat
Tampa
W 5-0
Apr
18
Sat
at Rollins
L 7-2
Apr
19
Sun
Florida Southern
W 5-4
Sunshine State Conference Tournament
Apr
23
Thu
vs #5 Saint Leo
11:30 a.m.
Panther Invitational
Sep
18
Fri
Panther Invitational
Complete
Sep
19
Sat
Panther Invitational
Complete
Sep
20
Sun
Panther Invitational
Complete
ITA South Regional
Sep
25
Fri
at ITA South Regional
Complete
Sep
26
Sat
at ITA South Regional
Complete
Sep
27
Sun
at ITA South Regional
Complete
Coastal Georgia Fall Invitational
Oct
2
Fri
at CCG Fall Invitational
Complete
Oct
3
Sat
at CCG Fall Invitational
Complete
Juan Varon Tennis Invitational
Oct
30
Fri
at Juan Varon Tennis Invitational
Complete
Oct
31
Sat
at Juan Varon Tennis Invitational
Complete
Nov
1
Sun
at Juan Varon Tennis Invitational
Complete
Jan
31
Sun
at St. Petersburg (Ex.)
Complete
Feb
12
Fri
at Valdosta State
L 6-3
Feb
13
Sat
at Georgia Southwestern
W 9-0
Feb
13
Sat
vs Middle Georgia State
W 7-2
Feb
20
Sat
at Shorter
L 6-3
Feb
28
Sun
vs West Florida
L 8-1
Mar
1
Tue
John Carroll (Ex.) #
W 9-0
Mar
4
Fri
Embry-Riddle
W 7-2
Mar
5
Sat
Connecticut (Ex.) #
L 9-0
Mar
8
Tue
Saginaw Valley State
W 9-0
Mar
9
Wed
Southern Indiana
W 8-1
Mar
10
Thu
Walsh
W 9-0
Mar
10
Thu
Slippery Rock
W 9-0
Mar
12
Sat
Eckerd
W 9-0
Mar
14
Mon
Bluefield State
W 9-0
Mar
15
Tue
Cleveland State
W 8-1
Mar
18
Fri
Bentley
W 9-0
Mar
23
Wed
Merrimack
W 9-0
Mar
24
Thu
at Tampa
W 9-0
Mar
26
Sat
at Barry
L 9-0
Apr
1
Fri
at Nova Southeastern
L 6-3
Apr
7
Thu
at Florida Southern
L 5-4
Apr
10
Sun
Lynn
L 8-1
Apr
16
Sat
Saint Leo
L 7-2
Apr
19
Tue
at Palm Beach Atlantic
L 6-3
Apr
22
Fri
Rollins
L 5-4